مضرات و عوارض امواج وای فای WiFi

طبق تحقیقات چندین ساله میتوان به جرات گفت این امواج تاثیرات مخربی را بر سلامت مغز به جا میگذارند و این آسیب ها به صورت اختلال در خواب، مشکلات گوارشی، سر درد، خستگی ممتد، افزایش استرس و حتی افسردگی بروز میکنند. لازم است بدانید کودکان در برابر این اثرات آسیب پذیر تر از بزرگسالان میباشند. این امواج که از زمان اختراعشان زمان زیادی نمیگذرد حال به دغدغه ای جدی برای سلامت بشر تبدیل شده اند. در سال ۲۰۰۸ یکی از دانشمندان آمریکایی تحقیقی را با عنوان کنترل مغز با گوشی تلفن همراه ارائه داد و در آن در مورد مضرات استفاده از وای فای به طور اختصاصی شده خطرات و آسیب ها را بازگو کرده است که در ادامه به ذکر آن ها خواهیم پرداخت .


تاثیر وای فای بر کیفیت خواب

مطالعات نشان می دهد که فرادی که در معرض اشعه های الکترومغناطیسی قرار دارند در الگوی خواب شان تغییرات قابل توجهی دیده می شود و نسبت به سایرین دیرتر به خواب می روند. بنابراین به طور جدی توصیه می شود که نه تنها در ساعات انتهایی شب که بدن آماده برای خواب است بلکه حتی در خواب هم خود را در معرض تلفن همراه و دستگاه وای فای قرار ندهید، حتی شارژ کردن گوشی تلفن همراه در اتاق خواب هم سبب بی خوابی و مشکلات جدی برای مغز می شود.

تاثیر وای فای بر رشد کودکان

قرار گرفتن در معرض سیگنال های وای فای و تلفن همراه می تواند توسعه سلولی نرمال را به ویژه در جنین در حال رشد دچار اختلال کند. این گروه جمعیت بیشترین حساسیت را به اثرات مضر وای فای دارند. امواج وای فای در دسته بندی میدان های الکترومغناطیسی ماکروویو قرار دارد و ممکن است کودکان بیش از بزرگسالان در میزان بیشتری از این تشعشات را جذب کنند. آنچه نگران کننده است، اینکه خانم های باردار باید از قرار گرفتن در معرض تشعشات ماکروویو دوری کنند، چون جنین بیشتر در معرض خطر قرار دارد.

استفاده مداوم از وای فای و خطر نارباروری

تحقیقات نشان داده است مردان و زنان هم از مضرات امواج وای فای در امان نمانده اند و این امواج میتوانند موجب ناباروری در آن ها شوند چرا که امواج الکترومغناطیسی میتواند سبب شکسته شدن DNA شود و در نهایت ناباروی را به همراه داشته باشد.

آیا امواج وای فای سرطان زاست؟

نگرانی از ابتلا به سرطان همیشه با انسان های دنیای تکنولوژی همراه است .در واقع باید گفت سرطان زا بودن وای فای هنوز به اثبات نرسیده و در این زمینه اتفاق نظر مشخصی درمیان پژوهشگران و محققان جهانی وجود ندارد. با این وجود نتایج بررسی ها روی نمونه های آزمایشگاهی نشان می دهد قرار گرفتن در معرض اشعه های الکترومغناطیسی احتمال بروز تومور های سرطانی را افزایش می دهد.

فواید حفاظت از خود در برابر اشعه وای فای چیست؟

بهبود خواب
داشتن انرژی بیشتر
احساس بهتر
اتاق خنک تر
احساس درد کمتردر پوست بدن .
نداشتن مزه آهن در دهان
احساس آرامش بیشتر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *