ویروس کرونا سرانجام باعث تعطیلی MWC 2020 شد!

کنگره جهانی موبایل امسال برگزار نخواهد شد. MWC 2020 قرار بود که در بین روزهای ۲۴ فوریه تا ۲۷ فوریه (۵ تا ۸ اسفند) در بارسلونای اسپانیا برگزار شود، اما برگزارکنندگان آن در نهایت تصمیم به لغو این رویداد گرفتند. دلیل اصلی این تصمیم ناراحت کننده جلوگیری از گسترش احتمالی ویروس کرونا جدید در طول برگزاری این رویداد بود.در طول چند هفته گذشته شرکت‌های معروف فعال در حوزه تکنولوژی یکی پس از دیگری کنفرانس‌ها و حضور خود در MWC و پیش از MWC را لغو کردند. بنابراین لغو کلی مراسم شوک چندان بزرگی به حساب نمی‌آید، اما با این وجود، این حرکتی بی‌سابقه در تاریخ بزرگترین رویداد سالانه موبایل در جهان به حساب می‌آید.

انجمن GSM یا همان GSMA که رویداد MWC را سازماندهی می‌کند تا به امروز در مصاحبه‌های مطبوعاتی با اطمینان از برگزاری این مراسم طبق برنامه‌ریزی خبر داده بود، اما ظاهرا مدیران این شرکت پس از انصراف تمامی شرکت‌های مطرح از حضور در MWC 2020 متوجه این موضوع شده‌اند که در رویداد امسال اتفاق خاصی نخواهد افتاد. از همین رو تصمیم گرفتند که به‌طور کل از برگزاری کنگره جهانی موبایل در سال ۲۰۲۰ منصرف شوند.

هنوز به‌طور دقیق مشخص نیست که رویدادهای پیش از MWC که در روزهای ۲۲ و ۲۳ فوریه قرار بود برگزار شوند و تا پیش از کنسل شدن کل مراسم، برنامه آنها برقرار بود، چه خواهند شد. از نظر فنی هیچکدام از آنها در طول MWC برگزار نمی‌شوند، بنابراین همچنان این احتمال وجود دارد که برگزار شوند. هوآوی، اوپو، شیائومی و موتورولا چهار شرکتی بودند که تا اینجای کار کنفرانس‌های پیش از MWC خود را لغو نکرده‌اند. اما ممکن است آنها هم از برگزاری کنفرانس خود انصراف دهند که در این صورت آن را به اطلاع شما خواهیم رساند.GSMA گفته است که بیصبرانه در انتظار رویداد MWC 2021 در بارسلونا خواهد بود. این شهر اسپانیا از ۲۰۰۶ هر سال میزبان رویداد بزرگ کنگره جهانی موبایل بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *