خودروی الکتریکی و خودران اپل احتمالا سال ۲۰۲۱ معرفی خواهد شد

ماشین خودران اپل سال‌هاست که بخشی از اخبار روزمره به حساب می‌آید و اگر گزارش جدید منتشر شده صحت داشته باشد، مدت زمان زیادی برای رونمایی از آن باقی نمانده است. ظاهرا سپتامبر سال آینده میلادی، ماشین خودران اپل به صورت رسمی معرفی خواهد شد.

طبق گزارشاتی که مدتی پیش در رسانه‌های خبری منتشر شده بود، بنابراین بود که ماشین خودران اپل در سال ۲۰۲۳ از راه برسد. اما طبق گزارش منبع خبری Economic News Daily و بر اساس نشست یکی از مسئولان مربوطه با تأمین کنندگان قطعات تایوانی، ظاهرا خودروی اپل زودتر از موعد مقرر رونمایی خواهد شد. شرکت‌‌های تولید کننده قطعات تایوانی که به عنوان شرکای اپل در این زمینه به حساب می‌آیند، ظاهرا تولید انبوه قطعات کلیدی این ماشین را از سه ماهه دوم سال آینده میلادی (۲۰۲۱) آغاز خواهند کرد.

در این گزارش آمده است که اپل به صورت محرمانه در حال کار روی این پروژه است و در چند سال اخیر، تعداد زیادی از خودروهای پروتوتایپ در حال تست در خیابان‌های کالیفرنیا مشاهده شده‌اند. کوپرتینویی‌ها در سال ۲۰۱۷، مجوز تست ماشین‌های خودران را به صورت رسمی دریافت کردند.

همچنین چندی پیش یکی از منابع خبری گزارش داده بود که اپل با همکاری TSMC در حال کار روی چیپست مخصوص ماشین‌های خودران است و با شرکت‌های معروف خودروسازی نیز مذاکراتی را انجام داده است. در این راستا، کوپرتینویی‌ها افراد سرشناسی از جمله تکنسین‌های کمپانی تسلا را برای کار روی این پروژه استخدام کرده است.

گزارشات پیشین، حاکی از آن بود که ماشین خودران اپل، بین سال‌های ۲۰۲۳ تا ۲۰۲۵ رونمایی خواهد شد و یکی از افراد پیش بینی کننده، آقای مینگ چی گو، تحلیلگر معروف محصولات اپل بود. حال با وجود تمام این گزارش‌ها، باید این خبر جدید در مورد معرفی زود هنگام محصول نهایی این پروژه را با کمی اغماض در نظر داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *