ابرخودروی سوییسی پیکاسو PS-01 ؛ برآمده از کوه‌های آلپ با موتور ایتالیایی

ابرخودروی سوییسی پیکاسو PS-01 اتومبیلی خاص برآمده از کوههای آلپ با موتور ایتالیایی است که توسط یک شرکت کوچک در کشور سوییس ساخته خواهد شد. پیشرانه تویین توربو این خودرو توانایی تولید حدود ۶۰۰ اسب بخار قدرت را دارد.

با توجه به این که هر کسی می‌تواند شمار خودروسازان سوئیسی تمام تاریخ اتومبیل‌سازی را با انگشتان دست و پای خود بشمارد، عبارت «ماشین ساخت سوییس» به گوش مخاطبان امروزی چندان آشنا نیست. اما اکنون شخصی پا به میدان گذاشته که می‌خواهد ایده اتومبیل سوئیسی را احیا کند و او استفانو پیکاسو، بنیانگذار Picasso Automotive است.

ابرخودروی سوییسی پیکاسو PS-01 ؛ اتومبیلی خاص برآمده از کوه‌های آلپ با موتور ایتالیایی به نظر می‌رسد آنچه که این شرکت “دیوانه‌وارترین ماشین فیبرکربنی تاریخ” نامیده است، همان چیزی است که برای عضویت در لیست کوتاه ابرخودروهای مدرن و صنعتگر لازم است.

بدنه ابرخودروی سوییسی پیکاسو PS-01 دارای یک پانل فیبرکربن به طول ۳.۲ متر است که با این حساب ظاهرا کشیده‌ترین اتومبیل ساخته‌شده از مواد سبک وزن است. علاوه بر این، ساب-فریم عقب کاملا کربنی بوده و در آن از مهندسی ماشین‌های استقامتی LMP2 بهره برده شده است. استفاده از کامپوزیت وزن ابرخودروی سوییسی پیکاسو PS-01 را به ۹۰۰ کیلوگرم کاهش می‌دهد.

ابرخودروی سوییسی پیکاسو PS-01 ؛ اتومبیلی خاص برآمده از کوه‌های آلپ با موتور ایتالیایی تصاویر اولیه Picasso PS-01 یک کوپه جمع‌و‌جور موتور-وسط با طرح بدنه سینوسی را به نمایش می‌گذارد. اولین نمونه از این ابرخودروی سوییسی به زودی با نخستین آزمایشات پیست خود روبرو می‌شود و احتمالا تا بهار ۲۰۲۱ به طور کامل این آزمایش‌ها را به اتمام می‌رساند.

لیست شرکای فنی درگیر در توسعه Picasso PS-01 بسیار بلندبالاست و شرکت سازنده هنوز مشخصات دقیق موتور را فاش نکرده است. با این حال ظاهرا یک پیشرانه V6 توئین توربو از معروف‌ترین اتومبیل‌های ایتالیایی با توان حدود ۶۰۰ اسب بخار قدرت در ابرخودروی سوییسی پیکاسو PS-01 به خدمت گرفته خواهد شد.

به منظور جان بخشیدن به ابرخودروی سوییسی پیکاسو PS-01، این شرکت یک سرمایه‌گذار بین‌المللی جذب کرده و در حال حاضر تعدادی سفارش نیز وجود دارد. استراتژی این کمپانی با شعار “دقت سوئیسی، تخیل ایتالیایی و فناوری جهانی” تعریف می‌شود.

ابرخودروی سوییسی پیکاسو PS-01 ؛ اتومبیلی خاص برآمده از کوه‌های آلپ با موتور ایتالیایی راه اندازی یک شرکت خودروسازی جدید امری بس دشوار است اما پیکاسو تلاش دارد تا خود را به عنوان یک شرکت کوچک و سرسخت در حوزه تولید اتومبیل‌های اسپرت و سوپراسپرت با تمرکز بر نسبت چشمگیر توان به وزن معرفی کند. احتمالا در آینده نام شرکت پیکاسو را در عرصه خودروسازی بیشتر خواهیم شنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *